Projektowanie logo

Znak firmowy - logo

Jest częścią identyfikacji wizualnej. Rosnąca konkurencyjność na rynku powoduje, że działalność promocyjna stała się ważnym elementem, którego w żaden sposób firma nie może ignorować. Dotyczy to zarówno dużych korporacji jak również małych i średnich firm. Szczególnie nowo powstałe przedsiębiorstwa, które posiadają ograniczony budżet na finansowanie wielkich projektów reklamowych powinny zadbać o podstawowe elementy reprezentacji swojej działalności aby móc zaistnieć na rynku.

 

Projektowanie logo

Logo jest podstawowym i niezbędnym elementem wizerunku, tożsamości każdej firmy. Od niego wszystko się zaczyna. Będąc właścicielem unikalnego logo, budzisz w klientach zaufanie, zyskujesz ich uznanie i renomę na rynku a przy tym także indywidualny charakter firmy, który wyróżni cię spośród konkurencji i utożsami się z profilem działań przedsiębiorstwa.

 

Co to jest logo?

Logo to znak graficzny spełniający rolę marketingową i informacyjną, poprzez łatwo zauważalne, skrótowe i łatwo zapamiętywalne przedstawienie symbolu firmy, instytucji, organizacji lub też jakiejś idei, czy pomysłu. Jako charakterystyczne oznaczenie czegoś, czyli spełnia rolę znaku informacyjnego.

Termin logo często jest używany dla całego znaku, który składa się zazwyczaj z sygnetu (symbolu graficznego) i logotypu (tekstowego przedstawienia nazwy). Potocznie logo nazywane jest jako sam sygnet lub sam logotyp.

 

Logo ponadczasowe

Właściwie zaprojektowane logo powinno być proste i jednocześnie unikatowe, ponieważ ma ono być łatwe do zapamiętania, a co najważniejsze powinno wyrażać charakter firmy.

Wierzymy, że nie istnieje logo ładne czy brzydkie. Piękno i brzydota to rzecz gustu, bo to co dla niektórych jest ładne dla innych jest dalekie od ideału. Dużym błędem jest kierowanie się trendami mody w projektowaniu loga. Trendy szybko się zmieniają a raz wykonane logo towarzyszy szanującej się firmie przez wiele lat. Dlatego naszym zdaniem dobre logo powinno być ponadczasowe.

 

Pozostałe artykuły z tej kategorii: « Reklama internetowa Identyfikacja wizualna »